^Hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

CB-PMR

RádioClub Pajštún

Po LPD v Českých Jesenníkoch sme všetci nedočkavý na Slovenský LPD a kopu QSO. Pravidlá súťaže sú odlišné, ale mi sa aj stým bratsky popasujeme.

Lenže čo čert nechcel mne vyšla na 14.8. služba a keďže mám málo dovoleniek musel som riešiť výmenu. Do poslednej chvíle bola moja účasť ohrozená, ale pán Boh dal a podarila sa výmena Sláva. Snažíme sa ísť za každým vysielať na iné miesto ako sme už boli. Chceme vidieť krásy Slovenska a zažiť vždy niečo nové a tak nám Vodník navrhol kótu Veľká Homola 709mnm JN88PI, mi sme ju všetci jednohlasne odsúhlasili. Prípravy na vysielanie boli zahájené. Od nedočkavosti som si hovorieval ešte 3,2,1 krát sa vyspím a už ideme.

Svitlo ráno 13.8. a bol tu dlho očakávaný deň. Posledná kontrola a prípravy. (na kopci som zistil, že neboli dôkladné a baterku myslím svetlo som nechal doma) Vyrážame o 14:00 červeným portejblovím špeciálom s novými brzdami a trasa bola jasná Pezinská baba brzdy si musia sadnúť a tomu bola prispôsobená bezpečná jazda. Bezpečne sme zvládli aj nezraziť dve muflónčatá ktoré nám vybehli tesne pred auto. Nové brzdy brzdili ako mali a vodník milovník prírody a vynikajúci vodič to zvládol na výbornú (aká škoda už sme na kóte mohli variť guláš a nie opekať špekáčiky J ) Tak a sme na Zochovej chate kde nechávame barkasi a ideme si to pekne vylapať po červenej na Homolu.

DSC_4974.JPG

Cesta trvala cca hodinku a bola taká turistická ľahká. Po krátkej prechádzke sme boli už hore, vyzeralo to tam ako na hlavnej vlakovej stanici kopu ľudí všade. Ale niet sa čo čudovať bol víkend +pekné počasie+45minút cesta od Zochovej chaty+blízko Bratislavy, kto to pozná tak vie. Vrchol rozhľadne okupovali akési okrídlenémravce ale mraky okrídlených mravcov a v momente sa na vás vrhy až tak že sa človek nevedel nadýchnuť dosť nám strpčovali život pri stavaní antény a druhá vec na rozhľadni sa motalo veľa ľudí čo tiež komplikovalo stavanie a neskôr vysielanie, ale tak je to pre všetkých a nebol problém. Čo nás veľmi potešilo tak bola návšteva Jana Vrakuňa. Poznali sme ho iba z RDST a kvôli nám vyšiel na Homolu. Spojeníčka išli jedno za druhým medzi nimi sme si dávali pauzičky - opekali, kávičkovali aj pmrkovali.

Berieme to športovo a pre radosť J Nočná obloha bola krásna a bolo sa na čo pozerať. Mesiac putujúci nočnými nebesami bol očarujúci . Keď utíchol éter tak sme si na dve hodinky trošku pospali a ráno o 5tej sme išli skúšať šťastie. Nuž čo, vyliezli sme zo spacákov spravili kávičku a na rozhľadni napĺňali svoju dušu scenériou východu slnka a inverziou. Ešte sa nám podarilo pár spojeníčok a úderom 9tej hodiny sme začali pomaly baliť, nabitý energiou, zážitkami a dobrým pocitmiišli domov. Máme za sebou krásne spoločné portejblovanie a hurá na ďalšie.