^Hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

CB-PMR

RádioClub Pajštún

Kráčam v plnej poľnej na kobylu a ostáva mi len dúfať. Dúfať, že pršať nebude.

Dúfať že drát bude aspoň ako tak stačiť. Dúfať že som nezabudol nejakú kľúčovú komponentu. Miesto pekného počasia, ktoré som vychytil na kobyle vo štvrtok to vyzerá všelijako. Miesto Dvoch báglov nesiem tri a miesto parťákov len ploskačku borovičky.

Hore som rýchlo ani to veľmi nebolelo. Trochu sa dožaduje pozornosti koleno, ale anestetikum vo forme bororo z Lidla si tým hravo poradí. Postavím Áčko nad ohnisko. Samému mi to pripomína "A je to". Keďže mi to padá raz na jednej raz na druhej strane. Nasleduje stan. Stým mám už rutinné skúsenosti a ani nie za POL hodinku už stojí aj ten. Viac srandy je z anténou. Rozťahujem srandu na utieranie okien a chystám sa zavesiť anténu...do kelu ANTÉNA...žeby som ju nechal na stole keď som meral polaritu multimetrom??? Letím dolu a hľadám. Jeden bágel NIČ...Druhý bágel NIČ...to snáď nie. V treťom som ho nakoniec našiel a misia je zachránená. Zavesím anténu a vytláčam hore. 

Pripojovací kábel je ťažký jak krava a samozrejme sa zošmykne z plošiny.  Tyč sa ohýba a ja som si istý že sa zlomí. Chvíľa napätia...nakoniec to ale ustojí. Opatrne pritiahnem tyč a fixujem kábel. Problém je že drát nie je úplne vertikálne priťahuje ho kábel. Keď povolím kábel robí veľké U. Nájdem kompromisnú polohu a idem dolu. Na prvom kanáli PSV 1,3. Na prvý pokus slušné. Na 40 je to však už 1,9. Nech robím čo robím, lepšie výsledky neviem nastaviť. Však koniec antény je sotva 3m nad zemou.

IMG_3417_-_kopie.JPG

Skúšam CQ a hneď sa ozýva nádejné spojenie. „Ahoj ja som Jano a parkujem na Pumpe v Jarovciach“. Fasa od neho report nedostanem idem ďalej. Chytám exp. Narkobarón tí sú moji prvý. Rozbieha sa to aj keď moc slávne to neni. Mnoho staníc počujem veľmi dobre, ale nie som schopný tam dokričať...(alebo buď som ich nasral a ignorujú ma J). Po dvoch hodinách keď si sám zapisujem na malej rybárskej stoličke ma už bolí chrbát, tak vytiahnem uherák a zapijem to bororom. Bok mám mokrý lebo som si do pítka nalial mineráku a tá to vytláča  von cez spoje.

IMG_3422_-_kopie.JPG

Nebo sa striedavo zaťahuje a pečie, potom to vyzrá na dážď. Zebra hlási že šurmia riadna sa valí. Prirazím silnejšie kolíky sekerou do zeme a pokračujem. Vodník sa relaxuje v Tatrách a Rado posiela fotky z chorvátska kde sa bjúukenenuje. Okolo polnoci už je to len opakovanie tých istých staníc. Okrem DX pravda, kde sa furt ohlasuje nejaké bon džóórno.  Nakoniec sa spájam z Manuelom z Rakúska, ale chalan má ešte väčšie problémy s angličtinou ako ja. Vôbec neviem dešifrovať názov mesta z ktorého vysiela. Dnes je to nejaký lingvistický výlet, lebo pred pár hodinami to boli nejaký angláni. Myslím naživo na pozorovateľni a pokecali sme.

Okolo jednej to vzdávam a idem sa spacáčiť. Sníva sa mi že šoférujem kamión...aj keď pohľad kamery je zvrchu na auto a pri predbiehaní zmetiem protiidúcu fiatku. Podľa ofiko CB snára to znamená že éterom si razím cestu ako nákladiak -:).

Ráno o ôsmej pokecáme z Milanom a Janom (nie s tým šoférom v Jarovciach, ale z New Castle)

IMG_3407_-_kopie.JPG  IMG_3421_-_kopie.JPG 
Už to idem baliť keď zrazu ulovím ešte posledné domáce QTH. Ďalej už nič moc takže nakoniec balím caky paky a dem dom.

 

p.s. tu je link na video z akcie:

 

-73-