^Hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

CB-PMR

RádioClub Pajštún

Tento rok sa Murgaš zúčastnil EBH súťažne aj nesúťažne v rámci niekoľkých expedícií o ktorých napíšu separátne ich účastníci. Ja a Vodník sme ako súčasť exp. Murgaš  vyšlapali na Záruby, čo je kóta prakticky zadarmo. Stálo to len odtrhnutý lýtkový sval, nekrózu pravého palca a stratu dvoch šerpov, ktorých zožrali vlci.

Príprava bola jednoduchá. Vytiahnuť asesoáre zo skríň.

photo5852584418105993598.jpg

 

a pripraviť papier (áno aj ten, ale teraz myslím podklady)

ebh2017priprava.jpg

 

Kovi nám pri výbere kóty potvrdil, že na ostrý kameň to je z báglom celkom záhul. (pre netrénovaného ajťáka určite). To som ešte netušil že to je polka cesty a z ostrého kameňa na záruby je to Z2 (záhul na druhú). Cestou som sa musel niekoľko krát pomodliť a použiť špeciálnu dýchaciu techniku, známu len zasvätencom tajných shaolinských učení. Viď video

 

Dýchanie shaolinu

 

Dýchanie splnilo účel a naozaj odplašilo medvede, keďže sme žiadneho nestretli. Vodník sa prejavil ako pán a grand ale aj ako ničiteľ bohorovného kľudu môjho žalúdočného vesmíru. Pozval ma totiž na hranolky a smažený syr. Ten sa hodinu nato pýtal naspäť na matičku zem, ale nakoniec som drahé tekutiny nestratil.

 

photo 2017 06 01 17 43 33

Takto optimisticky to bolo na začiatku

Od zrúcaniny hradu niesol celé vybavenie už Vodník.... anténu, kábel, batérie (olovené) a samozrejme stožiar. Snažil som sa cestou neumrieť, ale skutočne vydesený som začal byť, keď aj Vodník začal byť evidentne vyčerpaný. Doprdele to je prúser. Ako vravím zožerú nás vlci. Rýchlo natáčam pár posledných slov na kameru nech po nás niečo ostane. Záhady Blair Záruby... Šlapeme a snažíme sa nespadnúť do rokliny. Cestou stretáme vysmiate 8 ročné deti a následne celé geriatrické oddelenie. Že čo??? Nie sme predsa žiadne béčka, aj keď ja som riadna bečka. (poznámka prekl. Bečka=Sud) Vyštartujem a nadšenie trvá 18 sekúnd. Spomalím na svoje štandardné slimačie tempo, a hneď mi klesne pulz na prijatelných 170.

Trápenie trvalo 4 a pol hodiny.

Nakoniec sme dorazili na kótu len hodinu pred začatím. Vodník skladá anténu a ja sa chodím v katatonickom stave do kruhu a mrmlem si mantru. OOHMMM, OHHHMM. Dám si s ploskačky a je dobre. Všetko sme postavili bez problémov, hoci nám zomrel stožiar, nejako sme ho predsa ako tak fixli. Hneď na začiatku sme zaznamenali na každom kanály taký pretlak že sa nedalo. Každý sa chcel spojiť s každým, ako na swingers party z osemdesiatich rokov a najlepšie hneď. Po chvíľke sme sa dostali do správnej polohy a už to išlo. Najprv silné staničky z blízkeho okolia. Známe hlasy. Veľmi nás potešilo, keď sme v rámci spojení dostali feedback aj na podcast. 

 20170628104053

 

Všetko bežné spojeníčka, keď odrazu sa ozýva rozprávkovo vzdialená exp.Pohádka z druhej strany Čiech. Vodník zúrivo gestikuluje...ulov ho...ULOV HO! Raz darmo, je to éterový agresor. Skáčem na vlny éteru a kričím do majku. Vylašil som neďaleké vrany, ale sotva ma berie. Tu sierra tango 13 berieš ma? Horko ťažko sa prepasírujem éterom...Tango sierra 14??? NIEEE...Vysypem dáta. ..a pohádka dva krát speluje zle moju kótu. Opravujem ho. Znova...roger roger...roger...následne niekoľko krát hláskuje zle aj lokátor. Opravujem..roger...Roger...ROGER. Už sa UROGERUJEM. Nakoniec to je dávame s odrenými ušami. Urogerovaný a spotený dávam trasúcimi rukami majk Vodníkovi. Takýto stres mi lekár striktne zakazuje.

Od toho momentu do tretej sme v jednom kole.

 

Mapa JN88QM

 

Nakonie máme cez 100 spojení. V skutočnosti je to hlavne zásluha Vodníkova, keďže neváhal a o šiestej vstal na pokračovanie. Ja som zotrval v komatóznom stave do ôsmej. 

Cesta dolu bola hooodne horšia ako nahor. To nehovorím ani o tom že som sa stratil. Takmer ma zastrelili povstalci a zožrali medvede. Podozrenie som pojal, keď som sa musel plaziť po štyroch. Chodník vyšlapaný, ale turistická značka nikde. Keď som zazrel výbežok na kolmej skale, bolo mi jasné, že tade som nešiel. Stratený, zúfalý a plný beznádeje som si sadol a otvoril ploskačku. Kým som dorazil na ostrý kameň, tak Vodník si pospal, pojedol, postavil stan, potom ho zložil, zbalil dve turistky, opil sa a vytriezvel. Následne som dorazil.

 

Posledných 100 metrov bolo bez šance. Našťastie sa nám do cesty nečakane postavilo lážo-plážo (rozumej bufet z takýmto origoš názvom). Kofola a pivo bola záchranná kombinácia, ktorá dodadal bust pre cestu k autu. Ostáva nám už len spracovať denník a zistiť ako sme dopadli.

=73=