^Hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

CB-PMR

RádioClub Pajštún

Stalo sa to čomu sme sa bránili. Stalo sa to čo bolo predurčené. Stalo sa to čo sme nechceli. ÁNO. RádioClub Pajštún poprvý krát dal na Barkas. Vybrali sme sa portable špeciálom rovno namiesto určenia. Tentokrát to bola kóta Žalostiná.

Ja a Vodník, Lenka a Rado. Cesta prebehla bez prekvepení až po Matejov dvor. Nie nie je to zastrčená malá obec na kopaniciach, ale regurélna KrčmoReštika. Objednali sme si z menu grilované reberka a nestačili sa diviť. Mi odchovanci blafov z Blavy sme čakali štandardnú "akože" porciu za 8 Ojro 59 centov. To čo sme však dostali na tanier za necelých 5 éčiek bola Básnička.

 

IMG 20170729 1250307

A to je už polovica fuč

Porcia ako pre Mastodonta, vynikajúca omáčka a čerstvé hranolky. No brutál. Za zmienku stoja aj prednosti obsluhujúceho personálu (či skôr personálky) -:)

IMG 4923

 

Pred výstupom na kopec nás Rado varoval na diaľku že je to záhul pre Káru. Hodnotili sme teda s Vodníkom výšku výfuku, pérovanie a rôzne metódy terénej jazdy. Čakajúc tankodrom sme sa s malou dušičkou a prevodovým stupňom začali štverať hore. Nakoniec sa ukázalo, že cesta je  lepšia ako mnohé, čo bývajú v BA. Rado sa totiž stratil a išiel cestou necestou. 

Času sme mali kopec tak sme vyliezli na prvú mne srdcu milú rozhľadňu, ktorá má neuveriteľné 3 metre, čiže je skoro širšia ako vyššia. Keďže okola sa páslo asi 30 srniek, tak sa nakoniec odvážila nahor aj Lenka.

 

IMG 20170729 2012157

áno tam sú vzadu.Je to čierne vlk?

Rado ako správny požiarnik vytasil lopatku a zabezpečil ohnisko.  Problém však bol že najbližší les je kilometer ďaleko. Čo však bolo omnoho dôležitejšie tak aj najbližší krík -:) Nakoniec sa ukázala aj Wubka keďže býva na Myjave a to je na skok. Doniesla drevo palice a SLANINU. Stožiar padol presne do drážky informačnej tabuľa, ale že na milimentre.

Začali sme vyvolávať do sveta a lietalo to celkom dobre. Nakoniec sme chytili aj najväčší DX nášho života. Neviem či to niekedy prekonáme. Toto neprezradím treba vypočuť tu dolu.

 

Najväčší DX na svete 

Ja som si nakoniec ľahol do auta a chalani ešte kríkali do sveta

 IMG 20170730 0831324

Ráno ma čakal vodník na suchu... 

 

O spojniech písať predbežne nebudem keďže ešte nebolo vyhodnotenie, ale toľko prezradiť môžem že sme boli pozvaný na ofiko vyhodnotenie takže paráda.

=73=