^Hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

CB-PMR

RádioClub Pajštún

Tak ako sa vždy pred pretekom sme aj teraz špekulovali, ktorá kóta bude ideálna pre skĺbenie pekného výhľadu a strategického dobrého miesta pre dobrý výsledok súťaže. Tak ako sme už v našich podcastoch zmieňovali, plány boli obrovské, ale ako to už býva často z nich zíde čo sa stalo aj tento krát.

Plán bol, že do pretekov postaviťportable HB9CV anténu a vybláznime ju na nejakej peknej rozhľadni. Život je ale nevyspytateľný a tak ako prišli moje neočakávané zdravotné trable, tak som si ešte naložil v podobe ďalšej práce z čoho vyplýva, že nielenže nebol čas na HBčko (aj keď matroš je nakúpený), ale aj kóta bola vyberaná tak, aby bola zadarmo vzhľadom na fyzickú záťaž, čo mojim niektorým parťákom samozrejme veľmi vyhovovalo-:). Pôvodný plán bola nejaká pekná drevená rozhľadňa na Morave, keďže absentovalo HBčko, tak takáto kóta nebola nutná. Po pozretí, ako zavysielal na EBH Milan Senica zo Žalostinej, som bol prekvapený, ako to z tejto kóty dobre lieta a povedal som si, že prečo túto kótu nevyskúšať. Ešte sme tam neboli, nie je to rozhľadňa, na ktorú má problém Ura vyliezť a dá sa tam prdel vyviezť autom. Takže hlavné atribúty boli splnené.

Tento krát exp. Murgaš vyrazila v zostave Rado-Dúbravka,Lenka-Dúbravka, Ura16 a Vodník Stupava.

IMG_49232.JPG

Murgašáci

Rado a Lenka mali asi cestovnú horúčku a vyštartovali už o ôsmej ráno. My s Urom sme išli v klídku až pred obedom. V družnej debate a pri popíjaní nealkáča sme sa dohojdali k obci Sobotište, kde sme usúdili, že je čas na doplnení kalórii. Sadli sme do reštaurácie a šupli sme tam nejaké to menu. Keď sa objavila čašníčka a zbadal som, čo znamená v Sobotišti menu, išli mi vyskočiť oči z jamiek!!! Plný tanierisko grilovaného mäsa, opekaných zemiakov zeleniny a kyslého. Nemohol som z toho spustiť oči a to mala čašníčka štvorky kozy!!!! Tak, takto nejako si predstavujem menu -:). Obed bol fantastický.....pohodička .....len otravný Rado!!! Kedy, kedy, kedy ? No proste oslík zo Šreka -:), sa nás už nemohol dočkať. Po telefóne som dostal hádanku: Už sme tu a je tu niekto kto na vás čaká!! Hádaj kto? Napadli ma len dve osoby.....Vravím, že buď indián Senica alebo Ajven Brno......Trafil som sa!!! Takže, Ajven.

 

Doobedovali sme a nasadli zase do povozu. Waze nás povodil cez všetky myjavské polia a nakoniec sme zatočili k tomu správnemu kopcu. Po desiatich buchnátoch do výfuku sme vyliezli kopec a otvorila sa prekrásna scenéria. Pohľad zo Žalostinej prekonal pohľad na menu a čašníčkine štvorky. Bola to nádhera. Tááák konečne osobný kontakt s Ajvenom. Času bolo dosť a tak sme začali s nezmyselným stavaním plachtového prístrešku, ktorý nám bol počas súťaže na dve veci, ale nejako sme sa proste zabaviť museli. Postavili sme prístrešok, vertikálu, drátovú anténu RF. Keď som chcel antény spojiť cez prepínač zisťujeme obvyklú vec a to, že nám niečo chýba ......áno správne! Redukcia na BNC! Takže namiesto pohodlného prepínania sme celú súťaž šróbovali koax.

Pred samotnou súťažou vládla dobrá atmoška... Konečne sme mali čas na kávičku a družnú debatu. Aven sa vrátil presne včas pár minút pred začatím a to zo studeným pivom!!! Začo má u nás veľké plus! Súťaž začína.....sme sklamaní....za 20 minút akurát Milan Senica, ktorý robil na susednom kopci Alfa.

milanko alf2

Takto robil Milan Alfa? -:)

Chválabohu, o niekoľko minút sa súťaž rozbieha a už to frčí. V priebehu večera sa ozývala iónosféra, ktorej sme venovali čiastočnú pozornosť, keď bola akurát súťaž hluchá. Za najlepší dx hodnotím dlhé päť minútové spojenie vedené Urovou lámanou angličtinou a protistranou, ktorej slovná zásoba neprevyšovala prsty na ruke. Po 5 minútach sme konečne vydolovali lokátor, aby sme zistili, že sú to Čechy. Po otázke, či nám protistana nerozumie v slovenčine, bol dotyčný taký paralizovaný, že zabudol svoju volačku.

Náladu vylepšila aj Wubka Dúbravka, ktorá nás prišla pozrieť s tatkom a jeho priateľkou. Aby sme prekonali ďalší zápis do Guinnessovej knihy rekordov, tak nám niečo Wubka priniesla. Áno správne.....chceli sme opekať, tak Wubka priniesla na Barkase drevo do lesa, aby sme ulahodili chuťovým pohárikom a aby sme spravili do knihy rekordov zápis, že ako jediní na svete nosíme drevo z domu do lesa.

IMG_4922.JPG

Black pirát

Súťaž sa niesla v príjemnom duchu a nálade. Spojenia lietali len taká radosť, ba až moc veľkým signálom. Na česko-nemeckú hranicu sme chodili za 59, čo nás dosť znepokojovalo, keďže sme testovali novú staničku, ktorá dokáže ísť o čosi viac ako je povolené. Pravidelným premeriavaním sme sa ale uistili, že ideme toľko koľko máme. Touto skúsenosťou som dostal takpovediac po hube a už nikdy nebudem vznášať podozrenie, že niekto peče buchty. (zvyšok zážitku bude v CBcaste 11).

Nad ránom začalo pásmo utíchať, súťaž skončila a tak sme usúdili,že je čas na šlofíka. Rado zaliezol k Lenke do stanu, Ura do auta a ja som sa rozložil pod širák len tak k rozhľadni. Ráno sa dosť rozfúkalo a začal som riešiť neriešiteľný problém a to, ako vykonať malú potrebu, tak aby mi neodfúklo spacák a karimatku do doliny. Po vyriešení tohto zákerného problému sme s Urom dali kafe a rozhodli sme sa kvôli silnejúcemu vetru zrýchleným tempom rozobrať anténu a pomaličky sa pobaliť a pripraviť k odchodu. Veci boli zbalené ....ešte víťazné foto a šup do našich portable špeciálov a hajde domov. Zase som raz mohol absolvovať jeden pekný zážitok, ktorý je nezmazateľný z mojej pamäte, čím chcem vyjadriť poďakovanie usporiadateľom s CL klubu. Veľké poďakovanie od nás patrí Ajvenovy Brno za spoločnosť a v neposlednej rade za rýchli videoedit a fotomateriál. Priatelia, tak zase raz na kopcoch

=73.=